Лестър победи с 2:0 Тотнъм и се изкачи на второто място във временното класиране на Висшата лига. Джейми Варди даде преднина на "лисиците" при гостуването в Лондон, разписвайки се от дузпа в добавеното време на първата част. Тоби Алдервейрелд си отбеляза автогол в 59-ата минута и подпечата заслужения успех за тима на Брендън Роджърс. За специалиста това е първа победа в осемте мача, в които до момента се е изправял срещу Жозе Моуриньо.

Поражението е второ поредно за Тотнъм. "Шпорите", които в началото на седмицата бяха на върха във Висшата лига, паднаха с 1:2 от шампиона Ливърпул, а днес останаха с празни ръце и от домакинството си на Лестър. "Лисиците" скочиха на второто място с 27 точки, изоставайк и с 4 от лидера Ливърпул. Трети е Евертън с 26, а Тотнъм се свлече на четвъртата позиция с 25, с една повече от петия Саутхемптън.