Арсенал допусна поредно разочарование и загуби гостуването на Евертън с 1:2.

Срещата започна активно за "карамелите" и в 15-та минута Майкъл Кийн получи отлично топката и се освoбоди на добра позиция, но ударът му премина много близо до целта. След няколко минути обаче се стигна до гол във вратата на Арсенал. Изстрел към вратата на Лено се отби от Холдинг и влезе в собствената му мрежа за 1:0.

В 33-та минута обаче Том Дейвис влезе много остро за топката в наказателното поле и Андре Маринър посочи бялата точка - дузпа за Арсенал. Зад топката застана Николас Пепе и отбеляза без проблем за 1:1.

Точно преди почивката Евертън отново поведе. Сигурдсон центрира от корнер, Йери Мина надскочи всички в наказателното поле и заби топката в мрежата за 2:1.

След почивката Давид Лузи нацели гредата в 54-та минута след разбъркване в наказателното поле на Евертън.

Три минути преди края Уилок имаше шанс да изравни за "артилеристите", но изстрелът му с глава беше крайно неточен.

Арсенал остана на 15-то място с 14 точки, докато Евертън излезе втори с 26.