Лестър спечели с 1:0 гостуването си на Кардиф в първия си мач след смъртта на президента на клуба Вичай Сривадханапрабха, който загина в катастрофа с личния си хеликоптер.

Единственото попадение в срещата от 11-ия кръг на Висшата лига вкара Демарай Грей в 55-ата минута.

Двубоят в Кардиф започна с минута мълчание в памет на загиналите преди седмица. Играчите на Лестър нямаше как да скрият емоциите си, просълзявайки се. Феновете на двата отбора пък се обединиха и създадоха атмосфера на солидарност.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Още в 30-ата минута домакините имаха възможност да открият резултата. Виктор Камараса стреля директно от фаул, но право в гредата. Преди почивката и Джейми Варди можеше да вкара. Звездата на Лестър обаче също удари греда.

Малко преди да бъде открит резултатът, Джош Мърфи отправи първия точен изстрел за домакините, но Каспер Шмайхел се справи.

В 55-ата минута Бен Чилуел върна топката от аутлинията към точката на дузпата, а от там Демарай Грей засече точно за 1:0 в долния десен ъгъл на мрежата.

До края двата тима имаха още няколко ситуации, от които не можаха да се възползват и Лестър спечели с мининалното 1:0.

"Лисиците" са на десетото място с 16 точки, а Кардиф е в опасната зона на изпадащите с едва 5 точки.