Лидерът Челси се издъни у дома и завърши 1:1 с един от аутсайдерите до момента Бърнли в мач от 11-ия кръг на английската Висша лига, спирайки серия от четири шамшионатни победи.

„Сините“ имаха инициативата на своя „Стамфорд Бридж“ и поведоха с гол на Кай Хавертц (33). Германският национал се разписа след пас на Рийс Джеймс и това бе единственото попадения за първата част.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката играчите на Томас Тухел се поотпуснаха и не успяха да удвоят аванса си, а гостите изненадващо изравниха чрез чешкия национал Матей Видра (79), който се възползва от асистенция на Джей Родригес.

Домакините натиснаха в края, но финалният им щурм не даде резултат и те загубиха ценни две точки в битката за титлата.

Въпреки провала си Челси остава лидер с 26 точки и има 3 аванс пред шампиона Манчестър Сити, който по-рано днес спечели с 2:0 на „Олд Трафорд“ в градското дерби срещу Юнайтед.