Бърнли обърна у дома третия Лестър с 2:1 в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига и го остави на 3 точки зад шампиона Манчестър Сити, заемащ втора позиция на 13 точки след лидера Ливърпул.

Харви Барнс (33) изведе „лисиците“ напред в резултата през първата част след асистенция на Денис Прае. Домакините обаче направиха пълен обрат след почивката с голове на Крис Ууд (56) и Ашли Уестууд (79), въпреки че като цяло отстъпваха на съперника по отношение владението на топката и броя на отправените удари.

След успеха си Бърнли се изкачи на 14-а позиция с 27 точки и е на 5 пред зоната на изпадащите. Лестър остава трети с 45 точки и 6 аванс пред четвъртия Челси, но на 3 зад втория Манчестър Сити и на 16 от лидера Ливърпул, който е с два мача по-малко в актива си.