Арсенал завърши 1:1 у дома с Лестър в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига и спря серията си от четири победи във всички турнири.

„Артилеристите” бяха по-активни през първата част и закономерно поведоха с гол на Пиер-Емерик Обамеянг (21), който се възползва от подаване на Сака и се разписа за 20-и път от началото на сезона в елита.

Попадение на Лестър в 36-ата минута не бе зачетено заради засада на Ихеаначо. Малко по-късно вратарят на "лисиците" Шмайхел направи ново отлично спасяване, след като Белерин сложи топката на главата на Лаказет.

Лестър започна по-добре второто полувреме и удар на Ихеаначо от воле бе отразен от Мартинес. Гостите опитваха да упражнят по-сериозен натиск върху съперника, но не създаваха достатъчно положения. Гол на Лаказет в 68-ата минута за домакините също бе отменен поради засада, а в 75-ата минута Нкетия бе изгонен с директен червен картон и „топчиите” доиграха мача в намален състав.

В 84-ата минута „лисиците” все пак изравниха чрез звездата си Джейми Варди, който получи подаване на резервата Демарай Грей. Така те успяха да спечелят в крайна сметка и точка.

След равенството Арсенал остава седми с 50 точки и на 2 зад шестия Уулвърхемптън. Лестър отстъпи на четвърта позиция с 59 точки и е на една зад третия Челси, но и на 4 пред петия Манчестър Юнайтед.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 34 КРЪГ

От вторник
Кристъл Палас – Челси 2:3
0:1 Оливие Жиру (6), 0:2 Кристиан Пулишич (27), 1:2 Уилфред Заха (34), 1:3 Тами Абрахам (71), 2:3 Кристиан Бентеке (72)

Уотфорд – Норич 2:1
0:1 Емилиано Буендия (4), 1:1 Крейг Доусън (10), 2:1 Дани Уелбек (55)

Арсенал – Лестър 1:1
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (21), 1:1 Джейми Варди (84)