Ливърпул победи Кардиф с 3:1 и се класира за 1/8-финалите на ФА къп, където тегленият по-рано днес жребий отреди да срещне Норич.

В средата на първата част гостите от Норич имаха претенции за дузпа, след като Марк Харис се просна на земята след съприкосновение със защитник. Съдията обаче подмина ситуацията и играта продължи.

През втората част Ливърпул наложи своя натиск и само 8 минути след подновяването на играта Диого Жота надскочи отбраната в центъра на наказателното поле и прати топката във вратата на Кардиф (1:0).

В 68-ата минута Такуми Минамино си освободи пространство и нанесе страхотен удар в долния десен ъгъл, с който удвои аванса на мърсисайдци (2:0).

По-малко от десет минути след това Харви Елиът оформи класиката (3:0), а четири минути по-късно Рубин Колуил все пак отбеляза почетно попадение за гостите (3:1).