Ливърпул победи Кристъл Палас със 7:0 като гост в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига.

"Мърсисайдци" поведоха още в третата минута след гол на Минамино и асистенция на Мане, който се разписа за 2:0 в 35-ата минута. Роберто Фирмино оформи класическото 3:0 в 44-ата минута.

Ливърпул продължи да бележи и през втората част, а Хендерсън се разписа за 4:0 в 52-ата минута. Роберто Фирмино пък направи 5:0 в 68-ата минута, но и това не беше всичко за Кристъл Палас.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Мохамед Салах оформи крайното 7:0 с две попадения между 81-ата и 84-ата минута, с което тимът му повтори постижението си от декември 2017 година, когато победи Спартак (Москва) със същия резултат в Шампионската лига.

"Червените" вече са с 6 точки аванс и мач повече от Тотнъм на върха в класирането, докато Кристъл Палас е на 12-ото място.