Лидерът Ливърпул надви у дома Брайтън с 2:1 в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си до 11 точки пред шампиона Манчестър Сити, който по-рано днес завърши 2:2 при визитата си на Нюкасъл.

Върджил ван Дайк (18, 24) вкара и двата гола за успеха на мърсисайдци още преди почивката след асистенции на Трент Александър-Арнолд. През втората част играчите на Юрген Клуп намалиха оборотите и „чайките“ намалиха чрез Люис Дънк (79). Три минути преди това вратарят на домакините Алисон си изкара директен червен картон. С човек повече гостите имаха преимущество във владеенето на топката, но не успяха да го материализират в още едно попадение и си тръгнаха победени от Анфийлд.

След 13-ата си победа за сезона Ливърпул е на върха с 40 точки и 11 повече от Ман Сити и Лестър, който е с мач по-малко и утре приема Евертън. Брайтън заема 15-а позиция с 15 точки.