Ливърпул спечели с 2:0 при визитата си на Арсенал в полуфинален мач-реванша и с общ резултат 2:0 се класира за финала на турнира за Купата на Лигата. Диого Жота (20, 77) вкара и двата гола за мърсисайдци, които ще спорят за трофея с друг лонднски тим Челси, който елиминира градския съперник Тотнъм след победи с 2:0 и 1:0. Домакините завършиха мача в намален състав след изгонването на Томас Партей.

В началото Александър Лаказет отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, а топката се отби в напречната греда на ирландския страж на гостите Келъхър в тази среща. В 13-ата минута Ливърпул реализира гол, който бе отменен, тъй като Жоел Матип бе в засада след корнер и удар с глава на Фабиньо. Седем минути след това мърсисайдци излязоха напред в резултата. Александър-Арнолд проби отдясно навътре към средата на терена и видя вляво Диого Жота, който финтира Такехиро Томиасу и с фронтален удар прати топката във вратата на Рамсдейл. До края на полувремето нямаше други сериозни положения за гол.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в 51-ата минута Ливърпул бе много близо до това да удвои аванса си, но от изгодна позиция Кейд Гордън прати топката с левия крак над напречната греда на Рамсдейл. Осем минути след това Ибрахима Конате получи прекрасно центриране от корнер и с глава прати топката в левия страничен стълб на Рамсдейл.

В 73-ата минута Габриел Мартинели шутира силно по диагонала, но Келъхър с ръце изби в корнер. След него пък отбраната на гостите се справи и топката бе изчистена силно напред. Четири минути след това Диого Жота бе изведен зад отбраната на Арсенал и с техничен удар прехвърли Рамсдейл за 2:0 в полза на Ливърпул, който запази комфортния аванс до последния съдийски сигнал. Голът бе проверен няколко минути чрез системата ВАР заради вдигнат флаг на страничния съдия и в крайна сметка бе зачетен. В последната 90-а минута резервата Томас Партей от домакините бе изгонен след втори жълт и червен картон.

АРСЕНАЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:2
(0:0 в първия мач, общ резултат)
0:1 Диого Жота (20), 0:2 Диого Жота (77)

Арсенал: Аарън Рамсдейл – Такехиро Томиасу, Бенджамин Уайт, Габриел Магаляеш, Киърън Тиърни – Самби Локонга, Мартин Йодегаард, Букайо Сака – Емил Смит Роу (74 - Партей), Габриел Мартинели, Александър Лаказет (74 - Нкетия)
Мениджър: Микел Артета

Ливърпул: Куивийн Келъхър, Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип (46 - Конате), Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън - Фабиньо, Джордан Хендерсън (75 - Милнър), Къртис Джоунс - Кейд Гордън (63 - Минамино), Диого Жота, Роберто Фирмино (84 - Уилямс)
Мениджър: Юрген Клоп