Ливърпул надви Манчестър Сити с 3:2 на "Уембли" и се класира за финала на турнира за Купата на Англия - ФА Къп.  Конате и на два пъти Мане през първата част дадоха солиден аванс на мърсисайдци. Грийлиш върна надеждите на "гражданите" с гол малко след почивката, а Бернардо Силва оформи крайния резултат в добавеното време.

Джак Грийлиш имаше отлична възможност да стреля към вратата на Ливърпул, но бранителите на гостите се справиха в 4-ата минута. Стигна се до 10-ата минута, когато с глава Конате надскочи защитниците на домакините и се разписа, за да изведе отбора си напред в резултата.

В 16-ата минута Алисон се намеси след центриране в наказателното му поле. Ливърпул отново прониза вратата на Сити, след безумна грешка на вратаря на "гражданите". При опита си да изчисти топката той беше притиснат от Мане, който я прати в мрежата.

Манчестър Сити опита да отвърне на съперника, но в 32-ата минута Грийлиш не съумя да стигне до едно добро подаване. След отлична атака, която остави феновете без дъх Ливърпул вкара и трети гол, Мане получи отличен пас и прати топката в мрежата, за да направи преднината класическа.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Манчестър Сити започна вихрено второто полувреме и след отлична атака Джак Грийлиш се разписа в 47-ата минута, за да върне тима си в двубоя. Четири минути по-късно Мане стреля опасно, но този път вратарят на Сити нямаше затруднения и улови топката.

В 54-ата минута Жесус се впусна в наказателното поле, ван Дайк побутна нападателя, но той продължи с топката, стреля, а Алисон показа защо е на вратата и изби в корнер. След изпълнението му не последва опасност за вратата на Ливърпул.

Салах получи отличен пас в наказателното поле в 66-ата минута, но Аке се справи отлично с опасността и изчисти в корнер. Последваха удари на Кейта и Жезус, за да дойде моментът нов удар на египетския национал да мине встрани от вратата. Луис Диас стреля в 81-ата минута към съперниковата врата, но Стефен беше на ниво и спаси.

В първата минута на добавеното време Бернардо Силва вкара втори гол във вратата на Ливърпул. Малко по-късно Фернандиньо изстреля топовен снаряд към вратата на Алисон, пред вратата закипя, но гол не падаше. Стърлинг пробва мерника си, но и той не сполучи. Така футболистите на Клоп са на финал.

Другият полуфинал в турнира за ФА Къп е между лондонските Челси и Кристъл Палас, който ще се играе в неделя.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 2:3
0:1 Конате (10), 0:3 Мане (18, 45), 1:3 Грийлиш (47), 2:3 Бернардо Силва (90)

Манчестър Сити (4-3-3): 13. Зак Стефен, 27. Жоао Кансело, 5. Джон Стоунс, 6. Нейтън Аке, 11. Олександър Зинченко, 20. Бернардо Силва , 25. Фернадиньо , 10. Джак Грийлиш , 47. Фил Фоудън, 9. Габриел Жезус  (83  26. Риад Марез), 7. Рахийм Стърлинг
Резерви: 31. Едерсон (вр), 3. Рубен Диаш, 14.Аймерик Лапорт, 17. Кевин Де Бройне, 90. Ромео Лавия, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган, 48. Лиам Делап
Мениджър: Хосеп Гуардиола

Liverpool FCЛивърпул (4-3-3): 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате , 66. Трент Александър-Арнолд, 6. Тиаго Алкантара (86 17. Къртис Джоунс), 3. Фабиньо , 8. Наби Кейта  (73 14. Джордан Хендерсън) , 10. Садио Мане  (85  20. Диого Жота), 23. Луис Диас (85  9 Роберто Фирмино)., 11. Мохамед Салах (к)
Резерви: 62. Куивийн Келехър (вр), 12. Джо Гомес, 21. Константинос Цимикас, 32. Жоел Матип, 17. Къртис Джоунс, 7. Джеймс Милнър
Мениджър: Юрген Клоп

Стадион: „Уембли“, Лондон
Съдия: Майкъл Оливър

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия