Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 4:0 в отложена среща от 30-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините излязоха напред в резултата още в петата минута, в която няколко "червени" играчи излязоха зад гърба на отбраната на Юнайтед. Мохамед Салах подаде на Луис Диас, който се разписа отблизо за 1:0.

В седмата минута феновете се изправиха и започнаха на ръкопляскат в подкрепа на звездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо, който снощи обяви, че е загубил едното от двете си новородени деца.

Минути по-късно една от звездите на "червените дяволи" Пол Погба напусна играта с контузия.

Мохамед Салах прекъсна сушата си пред вратата на съперника и се разписа за 2:0, след като получи топката в наказателното поле и преодоля вратаря на съперника.

Ливърпул вкара трети гол в 35-ата минута, в която Луис Диас се разписа след триходова комбинация в наказателното поле, но попадението му беше отменено заради засада.

До края на полувремето Ливърпул продължи да надиграва Юнайтед, а гостите така и не отправиха точен удар за първите 45 минути.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Началото на втората част се забави с няколко минути заради проблем с комуникационното оборудване на рефера Мартин Аткинсън.

Десет минути след почивката появилият се като резерва за Юнайтед Джейдън Санчо отправи първия удар към вратата на съперника, но без резултат. Гостите продължиха да бъдат по-активният тим на терена, докато не се стигна до 68-ата минута.

Тогава Луис Диас намери Садио Мане на чиста позиция пред вратата и той се разписа без проблем за 3:0.

Пет минути преди края Ливърпул вкара 13-ия си гол срещу Манчестър Юнайтед за последните 3 мача. Мохамед Салах остана сам срещу Давид де Хеа и го преодоля с елегантен прехвърлящ удар за 4:0. Египтянинът стана първият футболист с 5 гола във вратата на Манчестър Юнайтед в рамките на един сезон.

В продължението Салах можеше да оформи хеттрика си, но защитник изби топката от краката му в последния момент.

Ливърпул временно излезе начело в класирането с две точки пред Манчестър Сити, но и с мач повече. Юнайтед пък вече е шести с актив от 54 точки, колкото има и петият Арсенал, но с два мача по-малко.

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:0
1:0 Луис Диас (5), 2:0 Мохамед Салах (22), 3:0 Садио Мане (68), 4:0 Мохамед Салах (85)

ЛивърпулЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 26. Робъртс, 4. В. ван Дайк, 32. Матип, 66. Т.А. Арнолд, 6. Тиаго (80 8. Н. Кейта ) , 3. Фабиньо (86 7. Дж. Милнър) , 14. Хендерсън, 23. Луис Диас  (70 20. Д. Жота) , 10. Мане  , 11. Салах
Резерви: 12. Дж. Гомес, 17. К. Джоунс, 62. К. Калахър, 5. И. Конате, 27. Д. Ориги, 21. К. Цимикас

Манчестър ЮнайтедМАН ЮНАЙТЕД: 1. Д. де Хеа, 4. Джоунс (46  25. Дж. Санчо) , 5. Магуайър, 2. Линдельоф, 20. Далот, 6. Погба  (10 14. Дж. Лингард) , 31. Матич, 29. Уан Бисака, 18. Б. Фернандеш , 10. М. Рашфорд, 36. А. Еланга (83  46. Х. Меджбри )
Резерви: 3. Е. Байи, 75. А. Гарначо, 39. С. Мактоминей, 8. Х. Мата, , 27. А. Телеш, 26. Дж. Хендерсън

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия