Шампионът Ливърпул разби у дома Уулвърхемптън с 4:0 пред фенове на „Анфийлд“ в среща от 11-ия кръг и се върна на второто място във временното класиране на английската Висша лига.

Играчите на Юрген Клоп доминираха от първия съдийски сигнал и поведоха с гол на Мохамед Салах (24), който се оказа и единствен за първата част. В 44-ата минута главният съдия Крейг Поусън отсъди дузпа за Уулвс заради нарушение на Мане срещу Конър Коуди. Положението беше разгледано със системата ВАР, от което се видя, че Мане прибира крака си и изобщо не докосва капитана на гостите. При това положение дузпата беше отменена.

През второто полувреме мърсисайдци се развихриха и размазаха съперника. Джорджиньо Вайналдум (58) удвои аванса им след асистенция на Джордан Хендерсън, а Мохамед Салах асистира пък на Жоел Матип (67), който направи разликата класическа. В 78-ата минута Нелсон Семедо си вкара автогол и оформи крайния резултат.

След победата си Ливърпул събра 24 точки, колкото има и лидерът Тотнъм, който обаче е с по-добра голова разлика. И двата тима имат преднина от точка пред Челси и водят с две на четвъртия Лестър. Уулвс остава десети със 17 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 11 КРЪГ

Петък, 4 декември
Астън Вила – Нюкасъл – отложен

Събота, 5 декември
Бърнли – Евертън 1:1
1:0 Роби Брейди (3), 1:1 Доминик Калвърт-Люин (45+3)

Манчестър Сити – Фулъм 2:0
1:0 Рахийм Стълинг (5), 2:0 Кевин де Бройне (26-дузпа)

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Томас Сучек (38), 1:1 Пол Погба (65), 1:2 Мейсън Грийнууд (68), 1:3 Маркъс Рашфорд (78)

Челси – Лийдс 3:1
0:1 Патрик Бамфорд (4), 1:1 Оливие Жиру (27), 2:1 Курт Зума (61), 3:1 Кристиан Пулишич (90+3)

Неделя, 6 декември
Уест Бромич – Кристъл Палас 1:5
0:1 Фърлонг (9-автогол), 1:1 Галахър (30), 1:2 Заха (55), 1:3 Бентеке (59), 1:4 Заха (68), 1:5 Бентеке (82)

Шефилд Юнайтед – Лестър 1:2
0:1 Айозе Перес (24), 1:1 Оливър МакБърни (26), 1:2 Джейми Варди (90)

Тотнъм – Арсенал 2:0
1:0 Хьон-Мин Сон (13), 2:0 Хари Кейн (45+1)

Ливърпул – Уулвърхемптън 4:0
1:0 Мохамед Салах (24), 2:0 Джорджиньо Вайналдум (58), 3:0 Жоел Матип (67), 4:0 Нелсон Семедо (78-автогол)