Тотнъм срази големия си враг на зеления терен Арсенал с 2:0 в лондонското дерби от 11-ия кръг на английската Висша лига и отново е лидер във временното класиране с аванс от 2 точки пред Челси.

"Шпорите" изиграха силно първо полувреме и в 13-ата минута поведоха с гол на Хьон-Мин Сон, който се разписа с удар от границата на наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В следващите минути сериозни голови положения липсваха, но точно преди почивката домакините нанесоха втори удар след бърза контраатака. В първата минута от добавеното време на първата част топката стигна до Сон в преднина позиции, който успя да отклони към непокрития Хари Кейн, който удвои аванса на домакините с мощен удар от малък ъгъл.

След почивката Арсенал бе по-активният тим. Футболистите на Микел Артета търсеха гола, но така и не успяха да намалят изоставането си. Пропуски от "артилеристите" направиха Александър Лаказет, Пиер-Емерик Обамеянг и Уилиан.

До последния съдийски сигнал атаките на "топчиите" продължаваха, докато "шпорите" дебнеха на контраатака. В крайна сметка нито един от двата тима не успя да стигне до гол.

След победата си Тотнъм се върна на върха с 24 точки, на две пред втория Челси. Затъването на Арсенал, начело с Микел Артета, не спира и "артилеристите“ са 15-и с 13 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 11 КРЪГ

Петък, 4 декември
Астън Вила – Нюкасъл – отложен

Събота, 5 декември
Бърнли – Евертън 1:1
1:0 Роби Брейди (3), 1:1 Доминик Калвърт-Люин (45+3)

Манчестър Сити – Фулъм 2:0
1:0 Рахийм Стълинг (5), 2:0 Кевин де Бройне (26-дузпа)

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Томас Сучек (38), 1:1 Пол Погба (65), 1:2 Мейсън Грийнууд (68), 1:3 Маркъс Рашфорд (78)

Челси – Лийдс 3:1
0:1 Патрик Бамфорд (4), 1:1 Оливие Жиру (27), 2:1 Курт Зума (61), 3:1 Кристиан Пулишич (90+3)

Неделя, 6 декември
Уест Бромич – Кристъл Палас 1:5
0:1 Фърлонг (9-автогол), 1:1 Галахър (30), 1:2 Заха (55), 1:3 Бентеке (59), 1:4 Заха (68), 1:5 Бентеке (82)

Шефилд Юнайтед – Лестър 1:2
0:1 Айозе Перес (24), 1:1 Оливър МакБърни (26), 1:2 Джейми Варди (90)

Тотнъм – Арсенал 2:0
1:0 Хьон-Мин Сон (13), 2:0 Хари Кейн (45+1)

21:15 часа Ливърпул – Уулвърхемптън