Вторият в класирането на английската Висша лига - Ливърпул победи с 2:0 като гост последния в таблицата Шефилд Юнайтед в двубой от 15-ия кръг.

Домакините първи пропуснаха да се разпишат, след като ударът на Джеймс Макатий в 12-ата минута не намери целта.

Ливърпул имаше претенции за дузпа в 34-ата минута за падане на Мохамед Салах в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

Минути по-късно Върджил ван Дайк се пребори със съперников играч, засече центриране и откри резултата (1:0).

Ливърпул можеше да удвои в 65-ата минута, но страхотен удар на Мохамед Салах беше спасен.

Даврин Нунес също пропиля шанса да вкара втори гол за Ливърпул в 78-ата минута.

Малко преди края Шефилд Юнайтед имаше претенции за дузпа, но съдията отново замълча.

Ливърпул стигна до втори гол в петата минута от продължението, след като унгарецът Доминик Солобслай получи сам в наказателното поле - 2:0.

Мърсисайдци са на две точки от лидера Арсенал, докато Шефил Юнайтед е на 4 от спасението.