Лийдс се класира за втория кръг на Купата на Лигата след драма срещу Флийтууд. Победителят бе определен след дузпи. В редовното време срещата завърши при 1:1, а след продълженията резултат бе 2:2. Така се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, където Лийдс се наложи с 5:4.

В 13-ата минута Флийтууд излезе напред в резултата след гол на Хоулоуей. Крехкият аванс на Флийтууд бе опазен до 90-ата минута. Антонсън изравни за Лийдс и така вкара срещата в продължения.

Малко след началото им Крис Ууд бе точен от бялата точка и така гостите отново излязоха напред. В 113-ата минута Хънтър се разписа за ново равенство. Двубоят трябваше да бъде решен с дузпи. Лийдс вкараха първите пет дузпи, а грешникът за Флитууд се оказа последният изпълнител – исландецът Егерт Йонсон.