Четвъртодивизионният Лутън обърна Астън Вила в първия кръг на Купата на Лигата и спечели с 3:1.

Джейк Грей, Камерън Мак Гриъм и автогол на Окоре донесоха успеха за "шапкарите", които първоначално изоставаха в резултата, след като Джордан Аю бе точен за бирмингамци.

Вила тресна две греди в началото, след като първо защитник на Лутън в опита си да изчисти разтресе своята врата, а след това при атака за гостите удар на Джак Грилиш отново разтресе рамката.

Вила поведе в 13-ата минута. След центриране от корнер отляво се получи разбъркване, топката попадна в Джордан Аю, който с диагонален удар направи 1:0. В 35-ата минута Лутън изравни. Грей пое топката след пас отляво, след което с премерен удар възстанови паритета - 1:1.

След почивката Лутън постигна пълен обрат срещу бирмингамци. В 53-ата минута Камерън МакГриъм доведе до успешен край добра атака за своя състав – 2:1. В 62-ата минута съдбата отново обърна гръб на Вила. Бранител на домакините изчисти неумело след едно разиграване, а благодарение на гредата вратата на Лутън остана „суха“.

Пет минути след това Окоре покоси собствената си мрежа, като оформи и крайното 3:1 в полза на „шапкарите“ .