Българската футболна легенда Стилиян Петров отново игра за Астън Вила в контролна среща. Халфът взе участие при убедителния успех с 5:1 над Уорчестър Сити, като се появи на терена веднага след почивката.

Уорчестър взе ранен аванс с гол на Мат Бърли в седмата минута, но четири минути по-късно Джак Грийлиш изравни. Четвърт час след това Козак даде аванс на Астън Вила в резултата.

Ръшиън Хепбърн-Мърфи вкара за 3:1 в 51-ата минута, а шест минути по-късно опасен удар на Стилиян Петров беше отразен от вратаря на домакините. Кийнън Дейвис вкара два гола за „виланите“ в последните 10 минути и оформи крайния резултат.

Това беше втората контрола за Астън Вила през деня. По-рано днес друга част от играчите на Роберто ди Матео записаха успех с 2:1 над Телфорд Юнайтед.

Астън Вила: Бън (77-Йохансон), Хътън, Тонер, Окоре (46-Лескът), Бенет, Гарднър, Чибола (46-Петров), Веретут (46-Жил), Грийлиш, Агбонлахор (48-Дейвис), Козак (Хепбърн-Мърфи)