Манчестър Сити записа размазваща победа с 5:0 при визитата си срещу Уест Бромич в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига и след 11-ия си пореден успех във всички турнири излязоха начело във временното класиране. Играчите на Хосеп Гуардиола са с точка аванс пред градския съперник Манчестър Юнайтед, като двата тима имат по 19 изиграни срещи, но "червените дяволи" ще приемат Шефилд Юнайтед в сряда вечер и при успех ще се завърнат на върха.

"Гражданите" бяха пълни господари на терена и можеха да спечелят дори и по-убедително. Илкай Гюндоган (6, 30) се разписа на два пъти, а между неговите попадения вкара и асистиралият му за първия гол Жоао Кансело (20). Първоначално бе вдигната засада и голът не бе зачетен. След това обаче положението бе разгледано с ВАР и се видя, че засада на подалия головия пас Бернардо Силва няма и попадението бе признато.

Рияд Марез (45+2) направи резултата 4:0 още преди почивката, а асистенцията бе на Рахим Стърлинг. Двамата си размениха ролите през втората част, когато Стърлинг (57) довърши „дроздовете“.

С този успех Манчестър Сити поведе в класирането с 41 точки, с една повече от Манчестър Юнайтед, който има мач срещу Шефилд Юнайтед в този кръг. Уест Бромич пък отново разочарова и остава на предпоследната 19-а позиция с 11 точки.

По-същото време Арсенал си отмъсти на Саутехмптън за отпадането от турнира ФА Къп преди няколко дни и този път спечели с 3:1 на „Сейнт Мери“, записвайки пета победа в последните шест кръга. Стюарт Армстронг (3) изведе „светците“ напред в резултат с ранен гол, но Никола Пепе (8) бързо изравни след пас на Гранит Джака. Букайо Сака (39) направи пълен обрат още преди почивката, а след това подаде на асистиралия му Алексадре Лаказет (72), който оформи крайния резултат. След успеха си „артилеристите“ са осми с 30 точки, а Саутхемптън се смъкна на 11-а позиция с 29 пункта.