Манчестър Сити спечели убедително с 4:1 при визитата си на Саутхемптън и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Англия - ФА Къп.

В 12-ата минута Габриел Жезус асистира на Рахим Стърлинг, който се разписа с удар в десния ъгъл. В 27-ата минута пък след шут на Илкай Гюндоган топката срещна гредата, а "светците" се добраха до равенството след автогол на Аймерик Лапорт дълбоко в добавеното време на първата част.

След почивката играчите на Хосеп Гуардиола натиснаха и в 62-ата минута Мохамед Салису извърши нарушение в наказателното поле. Главният съдия Майк Дийн отсъди дузпа, а Кевин де Бройне беше точен от бялата точка. Фил Фодън и Рияд Марез се разписаха в 75-ата и 78-ата минута, решавайки всичко в сблъсъка.

По-късно днес Ливърпул гостува на Нотингам, а Кристъл Палас и Челси също са полуфиналисти в най-стария футболен турнир в света. "Орлите" от Лондон разбиха Евертън с 4:0 по-рано през деня.