След класическата победа над Арсенал миналата седмица Манчестър Сити разби и Бърнли с 5:0 в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Така „гражданите“ отложиха още малко провъзгласяването на Ливърпул за първенец. Мърсисайдци няма да си гарантират титлата и тази сряда, когато приемат Кристъл Палас, а след това гостуват на все още актуалния шампион на "Етихад" в Манчестър.

Футболистите на Хосеп Гуардиола доминираха напълно срещу Бърнли и поведоха с гол на Фил Фодън (22) след асистенция на Бернардо Силва. В края на първата част Рияд Марез (43, 45+3-дузпа) направи разликата класическа, като за първия си гол се възползва от пас на Фернандиньо.

След почивката Бернардо Силва се отчете с второ голово подаване, този път за попадението на Давид Силва (51), а реализиралият първия гол в мача Фил Фодън (63) отбеляза и последния след пас на Габриел Жезус. Постепенно „гражданите“ намалиха оборотите, но и гостите не съумяха да стигнат поне до почетно попадение.

С тази победа Сити събра 63 точки и е на 20 зад Ливърпул, а до края на сезона остават осем кръга. Бърнли заема 11-а позиция с 39 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 30 КРЪГ

От петък
Норич – Саутхемптън 0:3

0:1 Дани Ингс (49), 0:2, 0:2 Стюарт Армстронг (54), 0:3 Натан Редмънд (79)

Тотнъм - Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Стивън Бергвайн (27), 1:1 Бруно Фернандеш (81-дузпа)

Oт събота
Уотфорд – Лестър 1:1

1:0 Крейг Доусън (90), 1:1 Бен Чилуел (90)

Брайтън – Арсенал 2:1
0:1 Никола Пепе (68), 1:1 Люис Дънк (75), 1:2 Неал Мопе (90+5)

Уест Хям – Уулвърхемптън 0:2
0:1 Раул Хименес (73), 0:2 Педро Нето (84)

Борнемут – Кристъл Палас 0:2
0:1 Лука Миливоевич (12), 0:2 Джордан Аю (23)

От неделя
Нюкасъл – Шефилд Юнайтед 3:0
1:0 Алекс Сен-Максимен (55), 2:0 Мат Ричи (69), 3:0 Жоелинтон (78)

Астън Вила – Челси 1:2
1:0 Кортни Хаус (43), 1:1 Кристиан Пулишич (60), 1:2 Оливие Жиру (62)

Евертън – Ливърпул 0:0

От понеделник
Манчестър Сити – Бърнли 5:0
1:0 Фил Фодън (22), 2:0 Рияд Марез (43), 3:0 Рияд Марез (45+3-дузпа), 4:0 Давид Силва (51), 5:0 Фил Фодън (63)