Манчестър Юнайтед спечели с класиката 3:0 при визитата си срещу Астън Вила в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига и доближи на точка четвъртия Лестър и на 2 третия Челси. Българинът с американски паспорт Индиана Василев остана резерва за домакините от Бирмингам.

Бруно Фернандеш (27-дузпа), Мейсън Грийнууд (45+5) след пас на Марсиал и Пол Погба (58) бяха точки за „червените дяволи“. Асистенцията за третия гол бе на Бруно Фернандеш.

Така Манчестър Юнайтед събра 58 точки, но остава на пета позиция и на една зад „лисиците“, които са на така мечтаното четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига. Астън Вила е на предпоследна позиция с 27 точки и на 4 от спасителното 17-о място, на което в момента е Уотфорд.

По-рано Тотнъм се провали при гостуването си на Борнемут и двата тима поделиха по точка след безлично 0:0. Така „шпорите“ излязоха девети с 49 точки, а „черешките“ останаха в опасната зона, на 18-о място с 28 точки и на 3 от Уотфорд.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 34 КРЪГ

От вторник
Кристъл Палас – Челси 2:3
0:1 Оливие Жиру (6), 0:2 Кристиан Пулишич (27), 1:2 Уилфред Заха (34), 1:3 Тами Абрахам (71), 2:3 Кристиан Бентеке (72)

Уотфорд – Норич 2:1
0:1 Емилиано Буендия (4), 1:1 Крейг Доусън (10), 2:1 Дани Уелбек (55)

Арсенал – Лестър 1:1
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (21), 1:1 Джейми Варди (84)

В сряда
Манчестър Сити – Нюкасъл 5:0
1:0 Габриел Жезус (10), 2:0 Рияд Марез (21), 3:0 Фернанес (58-автогол), 4:0 Давид Силва (65), 5:0 Рахийм Стърлинг (90)

Шефилд Юнайтед – Уулвърхемптън 1:0
1:0 Егън (90)

Уест Хям – Бърнли 0:1
0:1 Джей Родригес (38)

Брайтън – Ливърпул 1:3
0:1 Мохамед Салах (6), 0:2 Джордан Хендерсън (8), 1:2 Тросар (45), 1:3 Мохамед Салах (76)