Манчестър Юнайтед размаза у дома новака този сезон Лийдс с 6:2 в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига и измести Евертън от третото място във временното класиране. Това бе първо издание на "Войната на розите" в елита, както е известен този сблъсък, от близо 17 години насам.

Скот Мактоминей (2, 3) вкара два бързи гола още в началото след асистенции  на Бруно Фернандеш и Антони Марсиал. Самият Бруно Фернандеш (20) направи разликата класическа, а девет минути след това Патрик Бамфорд успя да вкара гол за Лийдс, но той правилно бе не бе зачетен заради засада. Виктор Линдельоф (37) затвърди добрата играч на „червените дяволи“ с четвърто попадение и нова асистенция на Марсиал, а малко преди края на първата част. Лиам Купър (41) върна един гол и надеждите на гостите за нещо повече, а подаването бе на Рафиня.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката играчите на Оле Гунар Солскяер намалиха оборотите, но въпреки това увеличиха значително аванса си с нови два гола. Даниел Джеймс (66) се разписа след пас на Скот Мактоминей, а Бруно Фернандеш (70-дузпа) вкара втория си гол в мача, а наказателният удар бе отсъден за падане на Марсиал след съприкосновение със Стройк. Скоро след това Стюарт Далас реализира второто попадение за гостите след удар от около 25 метра и нова асистенция на Рафиня, оформяйки крайния резултат малко повече от четвърт час преди последния съдийски сигнал.

С успеха си Манчестър Юнайтед събра 26 точки и се настани на третата позиция с по-добра голова разлика от Евертън, изхвърляйки Тотнъм извън топ 4. Лийдс е 14-и със 17 точки.