Манчестър Юнайтед победи с 3:2 при визитата си на последния Шефилд Юнайтед в мач от 13-ия кръг и се изкачи на шеста позиция във временното класиране на английската Висша лига.

Домакините поведоха с ранен гол на Дейвид Макголдрик (5), възползвал се от подаване на Оливър Бърк. Още до края на първата част обаче „червените дяволи“ направиха пълен обрат след попадения на Маркъс Рашфорд (26) след пас на Линдельоф и Антони Марсиал (33).

След почивката Маркъс Рашфорд (51) увеличи аванса на гостите, а асистенцията за гола бе дело на Марсиал. Играчите на Оле Гунар Солскяер контролираха нещата, но намалиха оборотите и в края бяха наказани от Дейвид Макголдрикк (87), който оформи и крайния резултат. В добавеното време „остриетата“ бяха близо и до изравняването, но Дийн Хендерсън спаси удар на Лис Мусе.

С десетия пореден успех като гост за първенство Манчестър Юнайтед събра 23 точки и излезе на шестото място пред Челси, а в същото време Шефилд Юнайтед остана на дъното само с една точка.

По-рано тази вечер Астън Вила и Бърнли завършиха 0:0 и поделиха по точка.