Манчестър Юнайтед се измъчи у дома срещу третодивизионния Рочдейл и го елиминира с 5:3 след изпълнение на дузпи в третия кръг на турнира за Купата на Лигата. В редовното време срещата завърши 1:1.

Голямата звезда Пол Погба бе титуляр за „червените дяволи“, а мениджърът Оле Гунар Солскяер заложи и на доста млади таланти. Мейсън Грийнууд (68) откри резултата в полза на домакините след пас на Джеси Лингард, но Люк Матисън (76) изравни след пас на Ратбоун. При дузпите нито един от играчите на Солскяер не сгреши, докато гостите пропуснаха само веднъж чрез Джим Кеоан. Така Манчестър Юнайтед продължи към 1/8-финалите на турнира.

В следващата фаза на надпреварата е и Челси, който размаза четвъртодивизионния Гримзби със 7:1. Рос Баркли (4), Миши Батшуай (7, 86), Педро (43-дузпа), Курт Зума (56), Рийс Джеймс (82) и Калъм Хъдсън-Одой (89) вкараха головете за „сините“, а за гостите почетното попадение реализира Матю Грийн (19).

Друг от фаворитите Ливърпул пък срази като гост третодивизионния Милтън Кийнс Донс с 2:0 и се класира за 1/8-финалите. Джеймс Милнър (41) и Ки-Жана Хоьвер (69) вкараха головете за мърсисайдци, които бяха без големите си звезди, а шанс за изява получиха резерви и юноши.

Тимът от третото ниво на английския футбол Оксфорд пък поднесе голямата изненада на вечерта, след като разби у дома елитния Уест Хям с 4:0 и го отстрани от турнира. След едно полувреме без голове Елиът Муур (55), Мат Тейлър (71), Танке Фосу (84) и Шандън Баптист (90+2) разпиляха „чуковете“ през втората част и класираха тима си за 1/8-финалите.

Резултати и голмайстори от 1/16-финалите в Купата на Лигата:
От вторник
Уотфорд – Суонзи 2:1

1:0 Уелбек (28), 1:1 Съридж (34), 2:1 Перейра (79)

Колчестър – Тотнъм 4:3 след дузпи, 0:0 в редовното време

Портсмут – Саутхемптън 0:4
0:1 Ингс (21), 0:2 Ингс (44), 0:3 Седрик Соарес (77), 0:4 Редмънд (86)

Престън Норт Енд – Манчестър Сити 0:3
0:1 Стърлинг (19), 0:2 Габриел Жезус (35), 0:4 Ледсън (42-автогол)

Лутън – Лестър 0:4
0:1 Грей (34), 0:2 Джъстин (44), 0:3 Тилеманс (79), 0:4 Ихеаначо (86)

Арсенал – Нотингам 5:0
1:0 Мартинели (31), 2:0 Холдинг (71), 3:0 Уилок (77), 4:0 Нелсън (84), 5:0 Мартинели (90)

Кроули – Сток Сити 5:3 след дузпи, 1:1 в редовното време
0:1 Воукс (23), 1:1 Фъргюсън (38). 1:2 Колинс (62)

От сряда
Уулвърхемптън – Рединг 4:2 след дузпи, 1:1 в редовното време

1:0 Бруно Жордао (27), 1:1 Лукас Бой (90+9)

Оксфорд – Уест Хям 4:0
1:0 Муур (55), 2:0 Тейлър (71), 3:0 Фосу (84), 4:0 Баптист (90+2)

Брайтън – Астън Вила 1:3
0:1 Жота Пелетейро (22), 0:2 Хурихейн (33), 1:2 Робъртс (61), 1:3 Грийлиш (77)

Челси – Гримзби 7:1
1:0 Баркли (4), 2:0 Батшуай (7), 2:1 Грийн (19), 3:1 Педро (43-дузпа), 4:1 Курт Зума (56), 5:1 Джеймс (82), 6:1 Батшуай (86), 7:1 Хъдсън-Одой (89)

Манчестър Юнайтед - Рочдейл 5:3 след дузпи, 1:1 в редовното време
1:0 Грийнууд (68), 1:1 Матисън (76)