Четвъртодивизионният Колчестър хвърли бомбата в третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия, елиминирайки финалиста в Шампионската лига Тотнъм с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не успяха да си вкарат гол, а при изпълненията от бялата точка футболистите на Джон МакГрийл показаха по-точен мерник и отстраниха за втори път поред тази година тим от Висшата лига след Кристъл Палас в миналия кръг след дузпи. Кристиан Ериксен и Лукас Моура пропуснаха за „шпорите“, а от домакините само Джевани Браун сгреши.

В същото време носителят на трофея Манчестър Сити нямаше никакви проблеми при визитата си на втородивизионния Престън Норт Енд и след класика 3:0 продължава напред. Рахим Стърлинг (19) и Габриел Жезус (35) се разписаха за „гражданите“, а в 42-ата минута Райън Ледсън си вкара автогол. След почивката играчите на Хосеп Гуардиола намалиха оборотите и нямаше повече попадение.

Друг от фаворитите Арсенал също продължи към 1/8-финалите на турнира. „Топчиите“ разбиха у дома втородивизонния Нотингам с 5:0 след попадения на Мартинели (3, 90+2), Роб Холдинг (71), Джоузеф Уилок (77) и Райс Нелсън (84), който се отличи и с една асистенция. Три голови паса записа Калъм Чеймбърс, а за попадението на Уилок подаде Ектор Белерин.

Резултати и голмайстори от 1/16-финалите в Купата на Лигата:
От вторник
Уотфорд – Суонзи 2:1

1:0 Уелбек (28), 1:1 Съридж (34), 2:1 Перейра (79)

Колчестър – Тотнъм 4:3 след дузпи, 0:0 в редовното време

Портсмут – Саутхемптън 0:4
0:1 Ингс (21), 0:2 Ингс (44), 0:3 Седрик Соарес (77), 0:4 Редмънд (86)

Престън Норт Енд – Манчестър Сити 0:3
0:1 Стърлинг (19), 0:2 Габриел Жезус (35), 0:4 Ледсън (42-автогол)

Лутън – Лестър 0:4
0:1 Грей (34), 0:2 Джъстин (44), 0:3 Тилеманс (79), 0:4 Ихеаначо (86)

Арсенал – Нотингам 5:0
1:0 Мартинели (31), 2:0 Холдинг (71), 3:0 Уилок (77), 4:0 Нелсън (84), 5:0 Мартинели (90)

Кроули – Сток Сити 5:3 след дузпи, 1:1 в редовното време
0:1 Воукс (23), 1:1 Фъргюсън (38). 1:2 Колинс (62)