Манчестър Юнайтед надви у дома Бърнли с 3:1 в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига и съкрати аванса на градския съперник и лидер Манчестър Сити до осем точки, като и двата тима са с равен брой изиграни срещи.

Мейсън Грийнууд (48) изведе „червените дяволи“ напред в резултата след пас на Маркъс Рашфорд, а до края на полувремето те продължиха да доминират и запазиха преднината си.

Малко след почивката Джеймс Тарковски (50) изравни след подаване на Ашли Уестууд и гостите замечтаха за нещо повече на „Олд Трафорд“. Мейсън Грийнууд (84) обаче попари надеждите им с втория си гол в мача, възползвайки се от асистенция на Пол Погба.

В последните секунди Единсон Кавани (90+3) оформи крайното 3:1 след пас на Ван де Беек.

Така играчите на Оле Гунар Солскяер записаха пета поредна победа във всички турнири и се утвърдиха на втората позиция с 66 точки. Бърнли е на спасителната 17-а позиция с 33 точки и на шест от зоната на изпадащите.