Манчестър Юнайтед спря серията от четири шампионатни мача без успех и спечели с 3:1 при визитата си на Норич в среща от десетия кръг на английската Висша лига, отдалечавайки се от опасната зона.

Скот Мактоминей (21) даде аванс на „червените дяволи“, които доминираха през цялото време и удвоиха преднината си чрез Маркъс Рашфорд (30), който секунди по-рано пропусна дузпа. В 44-ата минута Антони Марсиал пък пропусна дузпа и шанс да направи разликата класическа.

След почивката Марсиал (73) се реваншира за пропуска си от бялата точка и на практика реши мача в полза на гостите. Малко преди края резервата Онел Ернандес (88) оформи крайния резултат .

С този успех Манчестър Юнайтед събра 13 точки и се изкачи до седмата позиция, отдалечавайки се на 5 точки от зоната на изпадащите. Норич е предпоследен със 7 точки.