Манчестър Сити отново има аванс от 15 точки на върха пред градския си съперник Манчестър Юнайтед, след като срази гостуващия Уест Бромич с 3:0 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. Рекордното ново попълнение на "гражданите" Аймерик Лапорт, който вчера официално бе привлечен от Атлетик (Билбао) за 65 милиона евро, бе титуляр. Давид Силва получи контузия и бе принудително заменен пет минути преди почивката. Вместо него влезе Илкай Гюндоган.

„Гражданите” стигнаха до трите точки след голове на Фернандиньо (19), асистиралия му Кевин де Бройне (68) и Серхио Агуеро (89). За головете на последните два извеждащи подавания направи Рахим Стърлинг. В 32-ата минута Де Бройне нацели и напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Джони Еванс не бе в групата на „дроздовете” заради разтежение, а новото попълнение Даниел Стъридж, който бе привлечен под наем от Ливърпул, дебютира в 78-ата минута, влизайки на мястото на Рондон. Гарет Бари пък влезе в 33-ата минута и стана първият футболист с 650 мача във Висшата лига.

След 22-ата си победа за сезона Манчестър Сити е лидер с 68 точки и 15 повече от Манчестър Юнайтед. Уест Бромич остава последен с 20 точки.