След две поредни загуби за първенство Манчестър Сити победи у дома Уотфорд с 2:0 в среща от междинния 16-и кръг на английската Висша лига.

Играчите на Хосеп Гуардиола отново се представиха посредствено и не убедиха, че имат превъзходство над съперника. „Гражданите” все пак поведоха с гол на Пабло Сабалета (33), а преди това пропуски бяха направили Кевин де Бройне и Давид Силва.

След почивката гостите имаха своите шансове да изравнят резултата, но Клаудио Браво не допусна гол във вратата си. Давид Силва (86) сложи точка на спора след асистенция на Рахим Стълринг и донесе победата на домакините.

С успеха си Манчестър Сити събра 33 точки и остана на четвъртата позиция на само една точка зад втори и третия съответно Ливърпул и Арсенал. Уотфорд е на 11-а позиция с 21 точки.