Манчестър Сити се поздрави с четвърта поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 2:0 като гост на Съндърланд в мач от 27-ия кръг и затвърдиха мнението, че се намират в страхотна форма.

Тимът на Хосеп Гуардиола владееше инициативата през целия мач и не остави съмнение, че е по-класният отбор. Сити поведе в 42-ата минута, когато Серхио Агуеро се разписа след пас на Стърлинг. В самия край на първата част Давид Силва удвои, но голът му беше отменен заради засада.

В 58-ата минута Лерой Сане оформи крайния резултат в мача. Той се разписа с удар от наказателното поле, след който топката срещна левия стълб на вратата, пазена от Пикфорд, и влетя в мрежата.

До края "гражданите" имаха пълен контрол върху срещата и не допуснаха изненади.

Сити се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 55 точки. Съндърланд е на последната 20-а позиция с едва 19.