Новият шампион в английската Висша лига Манчестър Сити се провали кръг преди края и загуби с 2:3 при визитата си на Брайтън. Жоао Кансело си изкара директен червен картон още в 10-ата минута и гостите доиграха мача в намален състав.

„Гражданите“ взеха аванс два гола, дело на Илкай Гюндоган (2) и Фил Фодън (48) в началото на двете полувремена, но допуснаха пълен обрат до края на мача.

Леандро Тросар (50) намали изоставането на „чайките“, а Адам Уебстър (72) изравни след пас на Паскал Грос. Дан Бърн (76) донесе трите точки за домакините, които си бяха осигурили оставането в елита, но след успеха се изкачиха на 15-а позиция с 41 точки.

Манчестър Сити има 83 точки на върха преди последния кръг, в който приема Евертън и ще получи шампионския трофей.