Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити разби водача във второто ниво на местния футбол Чемпиъншип - Фулъм с 4:1 в двубой от 1/16-финалите на ФА къп.

Бившият тим на Димитър Бербатов, Станислав Манолев, Николай Бодуров и младежкия ни национал Силвестър Джаспър поведе в 4-ата минута с гол на Фабио Карвальо (1:0), но след това домакините се развихриха.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Илкай Гюндоган изравни в шестата минута (1:1) с удар в долния ляв ъгъл, а Джон Стоунс даде аванс на "гражданите" в 13-ата с глава.

Сити довърши съперника с два бързи гола в 53-ата и 57-ата минута, в които Рияд Марез първо се разписа от дузпа (3:1), а след това и след пас на Кевин де Бройне за 4:1.

До края двата тима направиха по няколко смени, а темпото на игра спадна. Минута преди края гол на Манчестър Сити, отбелязан от Лиъм Делъп, беше отменен заради засада.