Манчестър Юнайтед срази Лийдс с 2:0 в първата си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра на стадион "Улевал" в норвежката столица Осло, а дебют за "червените дяволи" направи единственото до момента ново попълнение Мейсън Маунт.

Възпитаниците на Ерик тех Хаг излязоха напред в резултата в 67-ата минута, когато Исак Аарьонен изведе Ноам Емерен сам срещу Дани ван ден Хювел. Норвежецът стреля елегантно с левия крак към далечния ъгъл и преодоля нидерландеца за 1:0.

Емеран се отчете и с асистенция в 81-вата минута, когато пусна прекрасно подаване за Джо Хъгил, той бе тотално забравен от защитата на Лийдс и безпроблемно прати топката в мрежата за втори път.

Юнайтед започва сезона във Висшата лига на 14 август с домакинство на Уулвърхемптън, а преди това предстоят приятелски мачове още с Олимпик (Лион), Арсенал, Рексъм, Реал Мадрид, Борусия Дортмунд, Ланс и Атлетик Билбао.