Мидълзбро се завърна в английската Висша лига след 2009 година след инфарктен мач с 8-минутно продължение. Боро завърши при 1:1 в прекия конкурент за сребърните медали Брайтън и с по-добра голова разлика и преки двубои (3:0 като гост) вече е член на Висшата лига заедно с шампиона в Чемпиъншип Бърнли.

Кристиан Стуани изведе Мидълзбро напред в резултата в 19-ата минута, но Дале Стивънс изравни в 55-ата и минути по-късно бе изгонен с директен червен картон.

Основаният през 1876 година Мидълзбро остана четвърти през миналата година и не успя в баражите, но през този сезон се добра до втората позиция и директно класиране за елита.

За Брайтън остават баражите с останалите в Топ 6 - Хъл Сити, Дарби Каунти и Шефилд Уензди, които ще спорят за едно място в елита.