Евертън не успя да се доближи до челниците във Висшата лига, след като допусна домакинска загуба с 1:2 от Бърнли в срещата от 28-ия кръг. За "карамелите" това е четвърто поражение в последните 5 мача у дома в първенството.

Тимът на Карло Анчелоти e шести в момента с 46 точки, с две зад петия Уест Хям, който е с мач по-малко. Четвъртият Челси има 51, след като по-рано днес направи 0:0 с Лийдс.

За Бърнли успехът на "Гудисън парк" е много ценен, тъй като го отдалечи на 7 точки от зоната на изпадащите.

И трите гола в мача паднаха през първото полувреме. Крис Ууд откри резултата за гостите в 13-ата минута с първия им удар към вратата на Евертън - 0:1. Красиво попадение на Дуайт Макнийл в 24-ата минута доведе нещата до 0:2. Доминик Калвърт-Люин намали в 32-ата, но "карамелите" не успяха да стигнат дори до точка и записаха ново разочароващо представяне у дома.