Спечелилият предсрочно шампионската титла Манчестър Сити победи с 4:3 при визитата си на Нюкасъл в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. Воденият от Хосеп Гуардиола тим записа 12-и пореден успех на чужд терен, което е нов рекорд в елита на английския футбол.

Дебют за шампионите направи вратарят Скот Карсън. 35-годишният страж излезе в мач от елита за пръв път от 2011 година насам. Предишният му двубой във Висшата лига беше с екипа на Уест Бромич, а съперник отново беше Нюкасъл. Оттогава изминаха точно 3645 дни, което е рекордна пауза между два мача на един футболист в английския елит.

Шведският защитник Емил Крафт (25) даде преднина на домакините след асистенция на Джонджо Шелви, но „гражданите“ направиха обрат с попадения на Жоао Кансело (39) и Феран Торед, а извеждащите подавания бяха на Родри и Илкай Гюндоган. В добавеното време на първата част Жоелинтон (45+6-дузпа) изравни за 2:2.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Джоузеф Уилок (62) отново изведе „свраките“ напред в резултата, но Феран Торес (64, 66) бързо изравни и с оформянето на хеттрика си направи нов обрат за гостите. До края на мача нямаше повече голове и Сити добави нови три точки към актива си.

С успеха си Манчестър Сити събра 83 точки на върха. Нюкасъл е на 16-а позиция с 39 точки.