Нюкасъл надви у дома Астън Вила с 1:0 в мач от 25-ия кръг и записа трета поредна победа в английската Висша лига.

Единственото попадение за отбора на Еди Хау отбеляза привлеченият през зимата Киърън Трипиър (35). Секунди по-рано бе отменена дузпа за "джордитата" за нарушение срещу Джо Уилок. Първо реферът Кейг Доусън посочи бялата точка, но след намесата на ВАР промени решението си, а след прекия свободен удар бившият играч на Атлетико (Мадрид) донесе трите точки на "свраките". В средата на втората част попадение на Оли Уоткинс от гостите бе отменено заради засада.

С този успех Нюкасъл се изкачи над чертата и вече заема 17-ото място в класирането с 21 точки. Астън Вила пък е на 11-а позиция с 27 и има едва една победа в последните си пет двубоя.

В същото време Тотнъм допусна трета поредна загуба в елита. Този път лондончани отстъпиха пред Уулвърхемптън с 0:2 на своя „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“.

Раул Хименес (6) откри, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на домакините, а Леандер Дендонкер (18) направи резултата 0:2, след като след удар на Поденс и щастлив рикошет топката се озова в краката му. През втората част Хари Уинкс удари гредата зад Са, а Кулушевски бе близо до дебютния си гол с екипа на лондончани.

С победата „вълците“ изпревариха именно своя съперник и вече са на седма позиция с 37 точки, на една пред „шпорите“.