Нюкасъл разби гостуващия Уест Хям с 3:0 в среща от третия кръг на английската Висша лига и записа първи три точки в актива си от началото на сезона. Хоселу (36) след пас на Атсу, Киърън Кларк (72) след подаване на Ричи и резервата Александър Митрович (86) вкараха головете за изразителната победа и донесоха трите точки за „свраките”. След третата си поредна загуба „чуковете” остават на дъното без нито една спечелена точка.

Суонзи също постигна първа победа в елита този сезон, след като надделя с 2:0 над Кристъл Палас в Лондон. Тами Ейбрахам (44) след центриране на Фер и Джордан Аю (48) след асистенция на Ноутънс бяха точки за „лебедите” от втория по-големина уелски град. Така воденият от холандеца Франк де Бур тим записа трета поредна загуба в шампионата. "Орлите" все още не са отбелязали гол този сезон. Суонзи има 4 точки в актива си.

Записалият две поредни победи на старта Хъдърсфийлд завърши 0:0 с гостуващия Саутхемптън и въпреки това остава лидер във временното класиране преди оставащите срещи от кръга. „Светците” също са без загуба и заема шеста позиция към момента с 5 точки.

Без поражение продължава и Уотфорд, който също направи 0:0 у дома с друг новак Брайтън, който спечели първа историческа точка във Висшата лига. Новакът игра с човек повече голяма част от мача. Мигел Бритос получи червен картон за опасно влизане в 24-ата минута. След равенството „стършелите” имат 5 точки и са на пето място преди неизиграните срещи от кръга. За „чайките” това бе първа точка и те заемат 17-а позиция.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ ТРАНСФЕРИТЕ В АНГЛИЯ -ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!