Нюкасъл завърши 1:1 у дома с последния Суонзи в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката си размениха по едно попадение. Джордан Аю (60) изведе „лебедите” от Уелс напред в резултата, но „свраките” бързо изравниха чрез Хоселу (68), който оформи и крайното 1:1. Нюкасъл записа пето реми за сезона и заема 14-о място с 23 точки. Суонзи също регистрира пето равенство и остава последен със 17 точки.

Уотфорд и Саутхемптън пък направиха 2:2 в същото време. „Светците” поведоха с два гола при гостуването си чрез Джеймс Уорд-Проус (20, 44) преди почивката, а след нея „стършелите” стигнаха до точката след попадения на Андре Грей (58) и Абдулай Дукуре (90) в края. Уотфорд записа пето равенство за сезона и заема десето място с 26 точки. Сутхемптън завърши наравно за девети път през кампанията и е на 16-а позиция с 21 точки.