Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах беше определен за Футболист на сезона в Англия в анкетата на журналистите на Острова, пишещи за футбол.

29-годишният Салах прави много силен сезон за мърсисайдци. Той има 22 гола и 13 асистенции в 31 мача във Висшата лига. Неговите усилия допринесоха за факта тимът на Юрген Клоп да е втори в класирането, само на точка зад шампиона Манчестър Сити, а до края на шампионата остават пет кръга.

Като цяло през сезон 2021/22 египетският национал има 30 попадения и 14 голови подавания за 44 изиграни срещи във всички турнири. Както е известно, Ливърпул през този сезон вече спечели купата на Лигата, класира се за финал на ФА Къп и е играе полуфинал в Шампионската лига.

Това е вторият случай, в който Мохамед Салах е определян за най-добър футболист на сезона във Висшата лига. Той беше отличен и през шампионат 2017/18. Преди година призът беше връчен на португалския защитник Рубен Диаш от Манчестър Сити.