Намиращият се непосредствено пред зоната на изпадащите Евертън победи устремилия се към място в евротурнирите Манчестър Юнайтед с 1:0 в среща от 32-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" стартираха мощно и Маркъс Рашфорд на два пъти се размина с гола в 9-ата и 12-ата минута.

Четвърт час по-късно Евертън поведе с гол на Антъни Гордън, който шутира от границата на наказателното поле и след рикошет, топката се спря в мрежата.

До края на полувремето Евертън можеше да усвои аванса си, но Ричарлисон пропусна от добра позиция.

Началото на втората част не предложи особени емоции и пред двете врати.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След малко повече от час игра за първи път през сезона в игра за "червените дяволи" се появи Хуан Мата, a Юнайтед опита да натисне съперника си.

Десет минути преди края Пол Погба отправи едва третия точен удар за тима си в двубоя, но и от него не последва нищо. В продължението и Роналдо опита хубав удар, спасен от Пикфорд. Преди това топката се отби в ръката на бранител на Евертън, но главният съдия и ВАР замълчаха.

Манчестърци остават на седмо място в класирането и все по-далеч от Шампионската лига с 51 точки, колкото има и шестият Уест Хям. Евертън остава близо до изпадащите, но вече с 4 точки и мач повече от първия тим под чертата Бърнли.