Кристъл Палас победи убедително у дома новака Лийдс с 4:1 в мач от осмия кръг на английската Висша лига и се доближи до топ 4.

Лондончани започнаха отлично и 22-ата минута вече водеха с 2:0 след голове на Скот Дан (12) с глава и Еберечи Езе (22) от пряк свободен удар. Между двете попадения Патрик Бамфорд си мислеше, че е изравнил за 1:1, но голът му не бе признат поради засада след разглеждане с ВАР. Бамфорд (27) все пак намали на 2:1, а малко преди почивката обаче Палас си върна преднината от два гола, след като в 42-ата минута Елдер Коща си отбеляза автогол.

След почивката Лийдс се опита да се върна в мача и стигна до положения, но Джордан Аю (70) прекърши надеждите им и оформи крайния резултат след пас на Заха.

Кристъл Палас излезе шести с 13 точки е на една от четвъртия Тотнъм. Лийдс е 14-и с 10 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 19:30 часа
Брайтън - Бърнли 0:0

6 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Саутхемптън - Нюкасъл 2:0
1:0 Че Адамс (7), 2:0 Стюарт Армастронг (82)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Бернард (19), 1:1 Бруно Фернандеш (25), 1:2 Бруно Фернандеш (32), 1:3 Единсон Кавани (90+5)

7 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Лийдс 4:1
1:0 Скот Дан (12), 2:0 Еберечи Езе (22), 2:1 Патрик Бамфорд (27), 3:1 Елдер Коща (42-автогол), 4:1 Джордан Аю (70)

7 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа