Манчестър Юнайтед успя да спечели с 3:1 гостуването на Евертън от осмия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна Бруно Фернандеш, който вкара две попадения - в 25-ата и 32-ата минути, след като преди това "карамелите" поведоха чрез Бернард. В петата минута на добавеното време се разписа и Единсон Кавани. Бившият нападател на ПСЖ влезе на смяна и успя да открие головата си сметка за Манчестър Юнайтед, след като в предишните си четири участия (две в Шампионска лига и две във Висшата лига) не можа да вкара за тима на Оле Гунар Солскяер.

Победата е седма поредна за "червените дяволи" като гост във Висшата лига. Юнайтед събра 10 точки и е на 13-ото място във временното класиране. Евертън пък претърпя трета поредна загуба и няма успех в последните си четири мача. "Карамелите" са пети в момента с 13 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Карамелите", водени от мениджъра Карло Анчелоти, започнаха отлично срещата с Юнайтед. Евертън поведе в резултата в 19-ата минута, когато Джордан Пикфорд изведе с дълъг пас Доминик Калвърт-Люин, който с глава свали към Бернард. Бразилецът финтира Уан-Бисака и наказа Давид де Хеа - 1:0.

Гостите обаче бързо изравниха. В 25-ата минута Хуан Мата подаде към Люк Шоу, който центрира в наказателното поле на Евертън, където Бруно Фернандеш бе оставен непокрит и с глава вкара в левия ъгъл на Пикфорд - 1:1. В 32-ата отново португалецът блесна. Фернандеш се опита да центрира към Маркъс Рашфорд, който остана под топката, а тя срещна лявата греда на вратата на Евертън и се озова в мрежата - 1:2.

Футболистите на Солскяер можеха да вкарат трети гол в 60-ата минута. Хари Магуайър не се възползва от груба грешка на Пикфорд, който изпусна топката. Защитникът на Юнайтед се опита да вкара в опразнената врата, но прати топката над напречната греда.

В 72-ата Пикфорд се намеси отлично и не позволи на Рашфорд да вкара.

Юнайтед все пак стигна до трето попадение. След контраатака Бруно Фернандеш подаде към Единсон Кавани, който реализира за 1:3 в петата минута на добавеното време. Това е първи гол за 33-годишния уругваец с екипа на Манчестър Юнайтед.

Следващият мач на "червените дяволи" е домакинство на Уест Бромич след паузата заради националните отбори - на 21 ноември от 17:00 часа. Евертън пък ще гостува на Фулъм по същото време.

Евертън - Манчестър Юнайтед 1:3
1:0 Бернард (19), 1:1 Бруно Фернандеш (25), 1:2 Бруно Фернандеш (32), 1:3 Единсон Кавани (90+5)