Шефилд Юнайтед победи с 1:0 при гостуването си на Брайтън в мач от 18-ия кръг на английската Висша лига и се доближи само на точка от четвъртия Челси, който е с мач по-малко. Оливър Макбърни (23) донесе успеха за „остриетата“, които са пети с 28 точки. „Чайките“ са 13-и с 20 точки.

Саутхемптън спечели с 3:1 при визитата си на Астън Вила и се измъкна от зоната на изпадащите, пращайки там съперника. Дани Ингс (21, 51) вкара два гола, а един добави Джак Стивънс (31) още през първата част и те са 17-и с 18 точки, дръпвайки с 3 пред Вила, за който се разписа Джак Грийлиш (75) четвърт час преди края.

Бърнли излъга като гост Борнемут с 1:0 след гол на Джей Родригес (89) и е на 12-о място с 22 точки. „Черешките“ остават 14-и с 20 точки преди останалите срещи от кръга.

Нюкасъл надви у дома Кристъл Палас с 1:0. Парагваецът Мигел Алмирон (83) вкара победния гол за „свраките“, които са 11-и с 23 точки. „Орлите“ от Лондон са девети с 24 точки.

Уулвърхемптън пък обърна Норич на неговия терен и записа победа с 2:1. „Канарчетата“ поведоха с гол на Тод Кантуел (17), а след почивката Ромен Сайс (60) и Раул Хименес (81) донесоха трите точки за „вълците“, които с шести с 27 точки и само на 2 зад Челси, който утре играе с Тотнъм. Норич заема предпоследно 19-о място с 12  точки.