Пет клуба от Висшата лига отпаднаха още в третия кръг на турнира ФА Къп – Купата на Англия.

Уест Бромич загуби у дома от втородивизионния Дарби Каунти с 1:2. Мат Филипс (35) изведе „дрозцдовете” напред в резултата през първата част, но след почивката Дарън Бент (51) и Том Инс (54) направиха пълен обрат. Така „овните” се класираха за 1/16-финалите на надпреварата.

Евертън падна със същия резултат 1:2 в домакинството си срещу изненадвщаия шампион от миналия сезон Лестър. След нулево първо полувреме Ромелу Лукаку (63) даде преднина на „карамелите”, възползвайки се от пас на Деулофеу. Нигерийският нападател Ахмед Муса (66, 71) обаче вкара два гола и класира „лисиците” за следващия етап.

Сток Сити също напусна турнира в ранен етап след домакинското си поражение от втородивизионния Уулвърхемптън. Елдер Коста (29) и асистиралият му ирландец Мат Дохърти (80) вкараха победните голове за „вълците”. Така отборът от Чемпиъншип вече очаква съперника си в следващия четвърти кръг.

Във втория елитен сблъсък от този трети кръг Хъл Сити победи у дома другия замесен тим в битката за оцеляване във Висшата лига този сезон Суонзи с 2:0. Абел Ернандес (78) и Джош Тимон (90+3) след асистенции на Шон Малоуни класираха „тигрите” напред за сметка на „лебедите”.

Милуол пък разби Борнемут с 3:0 и го елиминира. Точни за лондонския тим бяха Стив Морисън (26), Шон Къмингс (49) и Шейн Фергюсън (90+3). Така „черешките” приключиха рано с участието си в турнира.