Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на ФА Къп след успех с 4:0 над Рединг, а капитанът на тима Уейн Рууни се изравни с легендарния Сър Боби Чарлтън на първото място в клубната голмайсторската листа. Двамата имат по 249 попадения.

Рууни откри резултата в седмата минута, за да изравни 44-годишния рекорд на легендарния Чарлтън, който присъства на трибуните на „Олд Трафорд“.

Осем минути по-късно Антони Марсиал удвои аванса на домакините. В последния четвърт час Маркъс Рашфорд добави две попадения, за да оформи победата на „червените дяволи“. Това е осми пореден успех за тима на Жозе Моуриньо във всички турнири.

Срещата беляза и завръщането на бившия защитник на Юнайтед Яп Стам на „Олд Трафорд“. Холандецът в момента е начело на Рединг, а в края на двубоя феновете на домакините запяха песента, която изпълняваха в чест на Стам по време на престоя му в клуба през периода 1998-2001 година.