Досегашният последен отбор в класирането на английската Висша лига Уест Хям записа първи точки за сезона с победа с 1:0 като гост на Астън Вила.

"Чуковете" имаха само един удар към вратата на съперника през първата част, но през втората заиграха по-добре.

Джаръд Боуен пропусна страхотна възможност в 57-ата минута, а в 74-ата Пабло Форналс вкара първия гол за тима си през този сезон и изведе Уест Хям напред.

До края нов гол не падна и Уест Хям се поздрави с първи три точки в шампионата през сезона, които отлепиха тима от дъното и "чуковете" вече са 16-и, с равен брой точки, но позиция по-долу от днешния си съперник Астън Вила.

В другия мач от кръга Уулвърхямптън и Нюкасъл завършиха при 1:1. От 18:30 е последната среща от програмата - Нотингам срещу Тотнъм.