Ливърпул спечели домакинството си на Фулъм с 1:0 в отложен двубой от 28-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Мохамед Салах, който се разписа от спорна дузпа, отсъдена за падане на Дарвин Нунес в наказателното поле.

С победата тимът на Юрген Клоп събра 59 точки и е на петото място, а Фулъм е десети с 45 т.

На „Анфийлд“ домакините започнаха по-силно, като в 18-ата минута Салах получи пас в наказателното поле. Египтянинът беше с гръб към вратата на Фулъм, завъртя се рязко и стреля, но прати топката над целта.

В 38-ата минута Ливърпул получи право да изпълни дузпа, след като Дарвин Нунес се свлече в наказателното поле след минимален контакт с Иса Диоп, който се забави при опита си да изчисти топката. Салах изпълни точно и даде преднина на "мърсисайдци" - 1:0.

След почивката гостите от Лондон бяха по-активни, като в 78-ата минута Алисон направи фантастично спасяване при удар на Карлос Винисиус. В четвъртата минута на добавеното време Боби Рийд получи пас в наказателното поле, но при удара му топката мина над вратата на Ливърпул и домакините взеха трите точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!