Манчестър Юнайтед разочарова феновете си за Коледа, завършвайки 2:2 срещу Бърнли на "Олд Трафорд". Още в третата минута Ашли Барнс изведе гостите напред, смълчавайки трибуните в Театъра на мечтите. В 37-ата Стивън Дефур удвои преднината на Бърнли, което принуди Жозе Моуриньо да извършва промени още в началото на втората част. Португалецът включи в игра Джеси Лингард и Хенрих Мхитарян, a извадените бяха Златан Ибрахимович и Маркос Рохо. Лингард намали изоставането в 53-ата минута. Именно той спаси Юнайтед от резила, разписвайки се и за крайното 2:2 в първата минута от петте добавено време.

След равенсвото "червените дяволи" имат 43 точки. Лидерът Манчестър Сити (55 точки) има шанс да увеличи още повече преднината си. "Гражданите" гостуват утре от 21:45 часа на Нюкасъл. Третият Челси (42) пък вече е само на точка зад Юнайтед. Бърнли е седми в класирането с 33 точки.

Мачът на "Олд Трафорд" започна лошо за домакините. В самото начало Рохо получи жълт картон след нарушение отляво на наказателното поле. Гудмундсон центрира, Лукаку не успя да изчисти, получи се разбъркване пред Деа Хеа, при което най-съобразителен бе Ашли Барнс - 0:1.

Десетина минути след това гостите можеха да вкарат и втори гол. Скот Арфийлд обраче прати топката в напречната греда.

В 24-ата Лукаку центрира към Ибрахимович, който направи неуспешен опит да вкара със задна ножица. Последваха няколко корнера, но те не доведоха до нищо по-опасно. Така се стигна до 36-ата минута, когато "червените дяволи" бяха попарени за втори път в срещата. Стивън Дефур изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Де Хеа - 0:2.

През втората част Юнайтед доминира. В 50-ата минута "червените дяволи" като по чудо не намалиха резултата. Пропускът бе на Джеси Лингард. Три минути след това той все пак намали. Лингард засече технично с пета подаване на Ашли Йънг и реализира за 1:2.

Няколко минути след това последва пропуск на Лукаку, след което и Пол Погба не успя да вкара.

В 91-ата Джеси Лингард отново блесна и домакините дори се размечтаха за победата. Хуан Мата центрира от фаул, последва разбъркване в наказателното поле на Бърнли. Удар на Йънг рикошира в Мийс, след което топката стигна до Лингард, който стреля точно от 15-ина метра за крайното 2:2.